HLB International Hakkında

HLB International Kurumsal Web Sitesi

HLB International, hızlı bir büyüme trendinde olan, dinamik bir muhasebe ve bağımsız denetim firmaları organizasyonudur. 1969 yılında kurulan HLB, dünyanın 12. Büyük muhasebe organizasyonu olup, 130 ülkede müşterilerine hizmet vermektedir.

HLB kalite ve kişisel hizmete odaklı bir çalışmayı hedeflemektedir. Tüm üye firmalar, çalışmalarında Uluslararası Denetim Standartlarına uyumlu, sürekli güncellenen denetim rehberini dikkate almakta ve üye firmaların kalite güvence sitemleri düzenli olarak incelenmektedir.

HLB, müşterilerinin işlerine yaklaşımında kişisel hizmeti vurgulamaktadır. Bu, HLB’nin Global Care yaklaşımının da bir gereğidir. HLB, çok uluslu projeleri daha iyi gerçekleştirebilmek ve etkin olabilmek için, tutarlı ve farklı bir bakış açısıyla dünya çapında güçlendirilmiş bir kurumsal kimlik oluşturmayı hedeflemektedir.

HLB üye firmaları yerel ölçekte çok iyi konumlanmış firmalar olup, birçoğu kendi bölgesinde ilk oniki içinde yer almaktadır. HLB Executive Office tarafından yayımlanan bültenler, yapılan düzenli toplantılar ve uluslararası sözleşmeler, üyeler arasında yakın bir iletişim sağlamaktadır.

Ayrıca HLB’nin küresel intraneti olan HLB GCS (Global Communication System); üye firmalara çok geniş bir alanda bilgi ve veri sağlamakta, HLB Academy vasıtasıyla online eğitimler ve webinarlar düzenlenmektedir.

HLB markası “Hodgson Landau Brands” ın kısaltılmış halidir.Bu isimler HLB‘yi oluşturan üç kurucu firmaya aittir: Büyük Britanya’dan Hodgson Harris, Amerika Birleşik Devletlerinden Mann Judd Landau ve Hollanda’dan Brands and Wolff. 1990’ da bu üç ismin birbirine kaynaşmış olması ve kolaylık sağlanması amacıyla “Hodsgon Landau Brands”, “HLB International” olmuştur. Ancak günümüzün rekabetçi ortamında bu başlığı “Helping Local Business Internationally” nin kısaltması olarak değerlendirmek daha uygun olacaktır. Yani; yerel işlere, uluslararası destek.

HLB International, uluslararası muhasebe organizasyonlarının birliği olan “Forum of Firms” üyesidir.

Üye Firmalar

Personel

Faaliyet Gösterilen Ülke Sayısı

: 130

Partner Sayısı

: 1.900

Faaliyet Gösterilen Ofis Sayısı

: 600

Profesyonel Çalışan Sayısı

: 17.000

Yıllık Gelirler

: 1,9 Milyar $